Szczepienia przeciw grypie 2021/2022

Szczepienia przeciw grypie 2021/2022

Szanowni Państwo,

zachęcamy do zaszczepienia się przeciwko grypie sezonowej. Szczepionkę można zakupić na miejscu w przychodni lub można przyjść z własną, przy czym należy pamiętać o prawidłowym transporcie i przechowywaniu szczepionki zakupionej samodzielnie.

Przeciw grypie można szczepić dzieci, które ukończyły szósty miesiąc życia oraz osoby dorosłe, w tym kobiety w ciąży. Dzieci od 2. do 18 roku życia mogą otrzymać szczepionkę donosową!

W tym roku szczepionka jest refundowana dla niektórych pacjentów. Mniej za szczepionkę zapłacą osoby po 65 r.ż., dzieci od 24. do 60 miesiąca życia oraz osoby po transplantacji narządów, w stanach obniżonej odporności lub chore na niektóre choroby przewlekłe. Osoby, które ukończyły 75 rok życia oraz kobiety ciężarne mogą otrzymać pełną refundację szczepienia. Refundacja, zarówno częściowa, jak i całkowita, dotyczy wyłącznie szczepionek kupowanych w aptece na podstawie recepty. Szczepionki w przychodni są możliwe do nabycia wyłącznie z pełną odpłatnością.

Zapraszamy do umawiania się na szczepienie, można to zrobić na kilka sposób, również poprzez e-rejestrację. Zapotrzebowanie na receptę na szczepionkę można zgłosić telefonicznie lub poprzez e-mail. Dane kontaktowe są dostępne tutaj.

Więcej informacji na temat szczepienia przeciw grypie